Nová učebnice moderní spisovné arabštiny Ahlan wasahlan právě vychází

 

Na základě svých lektorských zkušeností jsem letos v září vydal svou vlastní učebnici. Učebnice vznikla na základě materiálů, které jsem vytvářel pro své studenty a postupem jejich množství narůstalo tak, že jsem se rozhodl sestavit celou učebnici

 

Učebnice je formátu A4 a obsahuje 300 stran materiálů k výuce začátečníků a mírně pokročilých studentů. Obsahuje abecedu, zabývá se nácvikem psaní i s vysvětlením, dále obsahuje srozumitelné vysvětlení gramatických jevů, řadu textů ke čtení, řadu cvičení, a to nejen překladových a odpovědí na otázky, ale i doplňovací cvičení, přiřazovací a také velký opakovací test včetně klíče. Její součástí jsou i nahrávky s texty a některými cvičení. Nahrávky také obsahují výsledky cvičení.

 

Učebnice je tedy vhodná i pro samouka,i když si myslím, že arabština je natolik odlišný jazyk od českého, že čisté samostudium vyžaduje obrovskou míru trpělivosti a disciplíny ze strany studenta a je vhodnější, aby zejména v začátcích minimálně jednou za čas svůj postup konzultoval s někým, kdo jazyk ovládá.

 

Učebnice byla vytvářena po dobu tří let a materiály z ní jsem průběžně používal při výuce, takže již byla víceméně osvědčena při výuce. Každopádně budu rád, když od všech zájemců o ni obdržím jakoukoliv zpětnou vazbu a to nejen případné pochvaly, ale i kritiku nedostatků, nejasností. Tato zpětná vazba určitě nezůstane bez odezvy, protože doufám, že první vydání této učebnice nebude zároveň poslední a rovněž se chystám k přípravě druhého dílu učebnice. Ten by měl být určen pro pokročilejší studenty.

 

Učebnice v tuto chvíli není dostupná v žádném knihkupectví, ale pouze na internetu prostřednictvím mých stránek orientalni-jazyky.cz nebo ji můžete objednávat přímo na mailu ucebnice.ahlanwasahlan@gmail.com, v budoucnu ale nevylučuji, že se objeví i jinde. Samozřejmě zájemcům, kteří mají fyzicky tu možnost, nabízím, aby se na učebnici podívali přímo v mých výukových prostorách v Praze nebo v prostorách Jazykového centra Correct v Brně, pro ostatní je alespoň k dispozici malá ukázka na internetu na mých stránkách a na facebooku.

 

Všem zájemcům o tento krásný jazyk přeji hodně štěstí ve studiu.

Kontakt

Jassan Shadafnh

ucebnice.ahlanwasahlan@gmail.com

Karlovo náměstí 5, Praha 2, 120 00

773 194 705

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode